shadow
HYDROSEEDİNG

HYDROSEEDİNG


STOLON (Hydrosprigging)

STOLON (Hydrosprigging)

Stolon, bir çoğalma şeklidir. Toprak yüzeyiinde uzanan ve boğumlardan köklenerek yeni bitkiler veren sürünücü gövdedir. Çim türlerinde de stolonifera olan türler, stolonla çoğalan çim türleridir. Bu türlerden stolonlar alınarak canlı dal başka sahaları dikimi stolonla dikim olarak adlandırılır. Bu işlemin Hidrolik malç teknolojisi ile yapılması da Hydro sprigging dir.

Hydrosprigging bir çok avantajlar sunar;

  • Malçla dikim olduğu için daha az sulama suyuna ihtiyaç duyulur,
  • Malç stolonu, rüzgardan ve yağmur erozyonundan korur,
  • Hydro ekim teknolojisinin geliştirdiği köklenme artıcı sarf malzemeler, stolonun daha hızlı köklenmesini ve dikleşmesini teşvik eder,
  • Malç tüm dikimin koruyucusu olur.

Stolon ile dikim yapılarak oluşturulan sahalar, çok kaliteli yeşil alanlardır. Sıcak iklimlerde yapılması önemini artıran başka bir özelliğidir. Bunlardan dolayı Golf Sahası müteahhitlerinin vazgeçemediği bir yeşil alan oluşturma yöntemidir.

Yüksek kalitesinden dolayı, özel villar, misafirhaneler, restaurantlar, kamu kuruluşları gibi birçok özel alanda hızlı ve kaliteli olarak kullanılabilir.

50.jpg shadow


shadow
grup-plant-park-logo

Grupplantpark Şirketler Grubu kaliteyi, sürekliliği olan ve geliştirilerek büyütülecek bir süreç olarak gören; müşteri memnuniyetini ve güvenini esas alarak, ahlaki değerleri ön planda tutan bir çözüm ortağınızdır.


i: 6
GrupId:
SecId:
-3: hydroseeding-puskurtme-cim
-2: stolon-hydrosprigging
-1: stolon
SecSubId:
HarfAdiSec:
GrupSubId:
Session("SecSubIdAlt"):