shadow
46.jpg shadow
KURUMSAL

KURUMSAL


ÇALIŞMA ŞEKLİMİZ

Her hydroseeding projesi, bir diğerinden farklıdır.  Projenin bulunduğu yer, topografya,  iklim, rüzgar, güneş, yağış, bakı, topraktaki organik ve fiziksel yapı, proje amacı ve müşteri beklentisi gibi onlarca değişken bu farklılığı oluşturmaktadır.

Tüm bu değişkenler, uzman hydroseeding mühendislerimiz tarafından ele alınmakta ve projeler, kalite yönetim politikalarımıza uygun bir şekilde hazırlanmaktadır. Bu çalışma aşamalarımız;

ÖN ÇALIŞMALAR
Tüm sörvey çalışmalarını kapsar. Toprak tahlili, su tahlili, çevresel baskı tanımlamaları, altyapı araştırma ve müşteri beklentilerinin belirlenmesi gibi çalışmalardır.

KARAR ALMA
Yapılan sörvey çalışmalarının ardından uygun tohum karışımı seçimi, uygun sarf malzeme seçimi ve kullanım oranlarının belirlenmesi, doğru uygulama zamanının tespiti, uygun mekanizasyonun belirlenmesi, hydroseeding uygulama hızı ve nozul seçimlerinin yapılması gibi süreçleri kapsar.

UYGULAMA
Alınan kararlar neticesinde, projede belirlenen sarf malzeme çeşit ve kullanım oranlarına riayet edilerek, projeyi doğru okuma tekniğidir. Hydroseeding operatörlüğü büyük tecrübe isteyen, kritik bir uzmanlıktır. Atım hızı, atım yönü, atım uzaklığı ve kapsama gözlemleri hatasız uygulanmalıdır. Kuleden yada hortumla uygulanması gereken yerleri doğru seçmeli, tüm ekim homojen bir şekilde bitirilmelidir.

TAKİP
Tüm projeyi başarıya ulaştıracak, kalite yönetiminin sürekliğini sağlayacak aşamadır. Hydroseeding, teknolojik bir ekim yöntemidir. Yapılan ekimin ardından, tüm sahanın sorunsuz çalışacak bir sulama sistemine ihtiyacı vardır. Hydroseeding,  tohumun çimlenme isteklerini karşılayan, destekleyen ve artıran bir sistemdir. Ancak çimlenme olabilmesi için tohum mutlaka nemli bir ortamda tutulmalıdır. Çimlenme sağlandıktan sonra ilk biçim ve sonraki bakım süreçleri, diğer çim saha oluşturma yöntemleriyle aynıdır.

Erozyon kontrol çalışmaları yada çok büyük sahalarda, iklimsel yağışlardan faydalanılacak rehabilitasyon çalışmaları için doğru malç seçimi ve kullanım oranlarının doğru belirlenmesi, doğru sarf malzemeler, doğru tohum karışımı, doğru ekipmanlar ve uygun başlangıç zamanları belirlenmelidir.


shadow
grup-plant-park-logo

Grupplantpark Şirketler Grubu kaliteyi, sürekliliği olan ve geliştirilerek büyütülecek bir süreç olarak gören; müşteri memnuniyetini ve güvenini esas alarak, ahlaki değerleri ön planda tutan bir çözüm ortağınızdır.