shadow
MEKANİZASYON

AVANTAJLARI VE ÖNEMİ

EKİPMAN YETENEKLERİ
KRD Tohumlama; uzman kadrosu, güçlü ekipman parkı, geniş hizmet ağı ile, hertürlü projeyi en hızlı ve en başarılı şekilde sonuçlandıracak donanıma sahiptir.

KRD Tohumlama, Türkiye ve bölgesinde büyük bir coğrafyada hizmet vermektedir.

  • Türkiye: 35.000 m2 / gün
  • Irak: 25.000 m2 / gün
  • Kuzey Irak: 30.000 m2 / gün
  • Azerbaycan: 10.000 m2 / gün

KRD Tohumlama, toplamda 100.000 m2 / gün ekim kapasitesi, 9 farklı Hydromulcher ile Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun en büyük Hydroseeding organizasyonuna sahiptir.


YASAL UYUM
KRD Tohumlama; Sağlık-Emniyet-Çevre Gereksinimleri, İşçi Güvenliği, Ürün Uygunluğu ve Sigorta konularında günümüz profösyonel çalışma ortamındaki hassas konularda son derece dikkatli davranmaktadır. Bu amaçla KRD Tohumlama;

  • Seç (Sağlık-Emniyet-Çevre)
  • Emniyet Yönetim Planı
  • Tehlike Tanımlama ve Yönetim Listesi
  • Risk Analiz Raporları
  • Malzeme Güvenlik Bilgi Formlarını tüm projelerinde eksiksiz uygulamaktadır.

Hydroseeding teknolojisi malç ve sarf malzemeler  ile bir bütündür. Bu teknolojiyi doğru kullanabilmek için, profesyonel ekipmanlar gerekmektedir. Hydromulcher, tankı içinde karıştırılan bulamacı belirli bir viskositeye ulaştırmalı ve üretici firmanın önermiş olduğu oranlarda malzeme kullanımına imkan sağlayacak kapasitede olmalıdır. Ayrıca karıştırılan yüksek yoğunluktaki bulamacı, basınçla püskürtebilecek kabiliyette üretilmelidir. Bu da güçlü bir çark sistemi, güçlü bir pompa, güçlü bir motor ve sorunsuz çalışacak bir hydromulcher ile mümkündür.

Şirketimiz sahip olduğu hydromulcher mekanizasyonu ile Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun en büyük hydroseeding şirketidir. Bu kapasite bize birçok avantajlar sunmaktadır,

Erozyon KontrolErozyon kontrol çalışmalarında kullanılan malçlar, yüksek yoğunlukta ve yüksek kullanım oranlarındadır. 1:1 yamaç ve daha dik sahalarda 1 balya erozyon kontrol malçla 45m2 ye kadar uygulama oranı düşebilmektedir. Ekipman bu yüksek yoğunluktaki malçı homojen karıştırmalı ve basınçla püskürtebilmelidir. Büyük projeler için uzun atım mesafesine sahip ekipmanlar gereklidir. Ulaşılması zor ve tehlikeli sahalarda güvenli çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

HızBüyük ekipmanların hydroseeding uygulama kapasitesi yüksektir. Bir tane Bowıe Imperıal 1100 hydromulcher ile 50.000m2 bir sahayı 4 günde ekebiliriz. Biz sahip olduğumuz mekanizasyonla 500.000m2 bir alanı 13-15 gün gibi kısa bir zamanda teslim edebiliriz.

KapasiteAynı anda 5 farklı  projeyi eşzamanlı olarak başlatabiliriz. Hiçbir müşteriyi bekletmez ve tüm işleri, hızlı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştiririz. Şirketimiz, uzman kadrosu ve sahip olduğu mekanizasyonu ile en büyük ve en zorlu projeler için donatılmıştır. Erozyon kontrol çalışmaları, maden saha rehabilitasyonları, golf sahaları, karayolları kenarları gibi büyük projelere hazır, bölgemizdeki tek şirketiz.

KaliteYüksek aşamalı projeler için yüksek teknolojilerle üretilmiş mekanizasyonlara sahip olmamız, sektör tecrübemiz ve bilgimiz, şirket profilimizdeki kalite olgusunun temelini oluşturmaktadır. Tüm projelerimizi, şirketimizin sahip olduğu Kalite Yönetimi esaslarına göre gerçekleştirmekteyiz.

Hidrolik malçların genel olarak uygulama oranı 350lt-450lt suya 1 balya malç (22,7kg)dır. Bu bulamaçla standart hydroseeding uygulamalarında 90m2-125m2 arasında bir saha ekimi yapılır. Örnek olarak, bir ekipmanın sıvı tank kapasitesi 2.000lt ise, bu ekipmanın ideal malç yükleme miktarı 4bl-6bl arasında olmalıdır ve bir tank ile en fazla 500m2-750m2 arasında ekim yapabilmelidir. Bu oran hydroseeding uygulamaları için standart verilerdir. İdeal bir ekipman en az bu yoğunlukta bir karışımı hazırlayabilmeli ve basınçla püskürtebilmelidir.


shadow
grup-plant-park-logo

Grupplantpark Şirketler Grubu kaliteyi, sürekliliği olan ve geliştirilerek büyütülecek bir süreç olarak gören; müşteri memnuniyetini ve güvenini esas alarak, ahlaki değerleri ön planda tutan bir çözüm ortağınızdır.